Verhuur » Nieuws

Nieuws


In dit nieuwsoverzicht vindt u nieuws uit de verhuurbranche en verhuurbedrijven. Dit nieuws wordt geplaatst door verhuur.nl en verhuurbedrijven die zijn aangesloten bij verhuur.nl

Minder leegstand in binnenstad

De langdurige leegstand van bedrijfsruimten aan het Spinhuispad is binnenkort voor het grootste deel opgelost. Dankzij de vestiging van verschillende nieuwe gebruikers zijn verreweg de meeste ruimten binnenkort bezet en ontstaan er gunstige vooruitzichten voor verhuur van de resterende ruimten. Ook over de uitgifte van leegstaande bedrijfsruimten aan het Stadserfplein worden momenteel serieuze gesprekken gevoerd.

Leegstand is in delen van de Schiedamse binnenstad een niet te ontkennen fenomeen. Vaak wordt gedacht dat alle leegstaande ruimten plaats zouden moeten bieden aan winkels, maar dat is maar ten dele juist. De leegstaande ruimten aan het Spinhuispad en het Stadserfplein zijn commerciële ruimten, waar volgens het bestemmingsplan geen detailhandel is toegestaan. De ruimten zijn bedoeld voor kantoren, baliefuncties en dienstverlenende bedrijven. De reden voor het daar niet toelaten van de detailhandel hangt samen met het beleid dat zich richt op bundeling van de winkelfunctie in enkele straten in het centrum en het tegengaan van de uitwaaiering van de winkels over een veel groter gebied. Feit blijft dat genoemde ruimten lange tijd leeg hebben gestaan.

Maar inmiddels komt daarin langzaam verandering. De ruimten langs de westzijde van het Spinhuispad zijn grotendeels verhuurd, inmiddels verbouwd en worden zeer binnenkort in gebruik genomen door maatschappelijke instellingen die er administratieve, educatieve en dagverblijfactiviteiten vestigen. Aan de overzijde, onder de arcade, vestigt zich begin juli een callcenter. Een dienstverlenend bedrijf dat in wisseldiensten een fors aantal nieuwe arbeidsplaatsen voor de stad oplevert. Daarmee is de leegstand aan het Spinhuispad voor een groot deel opgelost, en zijn de kansen op verhuur van de resterende ruimten sterk vergroot. Dit omdat bij grootschalige leegstand potentiële vestigers huiverig zijn om er zich als een van de eersten te vestigen.
Ook voor het Stadserfplein is de eigenaar met een potentiële gebruiker in gesprek en moet worden afgewacht of dit tot het gewenste resultaat leidt.

Bij leegstand wordt al gauw naar de gemeente verwezen. Dat is niet terecht, omdat het in vrijwel alle gevallen gaat om particuliere panden. De particuliere eigenaren zijn zelf verantwoordelijk voor de verhuur van hun panden. De gemeente kan daarbij wel behulpzaam zijn, en doet dat ook regelmatig. Door zoals bij het Spinhuispad of Stadserfplein kandidaten in contact te brengen met de verhuurder, of, zoals bij panden op de Hoogstraat, de Dam of het Broersveld behulpzaam te zijn bij het opknappen van de panden. Want panden die er slecht uitzien verhuren immers niet goed. Reden waarom in het kader van het project Werk aan de winkel er nieuwe subsidieregelingen zijn opgezet en eigenaren ook op bouwtechnisch vlak een beroep op de gemeente kunnen doen.

Wethouder Menno Siljee, verantwoordelijk voor de binnenstad, is blij met de ontwikkelingen op het Spinhuispad en doet een beroep op eigenaren van leegstaande panden om zich extra in te spannen om deze verhuurd te krijgen.

6/11/2008 2:34:10 PM

Terug naar overzicht Terug naar overzicht
newline